Laury za piękno i użyteczność
Konkurs Lubuski Mister Budowy cieszy się zasłużonym prestiżem. W tym roku rywalizowało 18 obiektów w siedmiu kategoriach: budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, osiedla mieszkaniowe, budownictwo użyteczności publicznej, zabytkowe obiekty budowlane, adaptacje i remonty, domy inteligentne i budownictwo przemysłowe. Oceniała je komisja złożona z ekspertów - architektów i inżynierów, którzy wzięli pod uwagę m.in. architekturę, zagospodarowanie terenu i funkcjonalność budynków.
- Efekty waszych prac widzimy, mijając piękne budynki - mówił Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry. - Dobrze już było, teraz życzę wam, aby nie było gorzej. Budownictwo napędza wzrost gospodarczy miasta, województwa i kraju. Gratuluję nagrodzonym.
Misterem budowy w kategorii budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne została zielonogórska firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego za budynek Locum Botanica przy ul. Botanicznej. Budowlę doceniono za niepowtarzalną architekturę, ciekawe aranżacje klatek, śmiałe kolory i ciekawe elementy architektoniczne nad drzwiami. Za projekt odpowiadała Pracownia Usług Projektowych i Nadzoru Ryszard Grzegorzewski. W kategorii osiedla mieszkaniowe wygrana też należała do zielonogórzan - firmy EBF Development Elżbieta i Leszek Jarząbek. Apartamenty Jana z Kolna wyróżniono za funkcjonalność, estetykę i oryginalną aranżację części wspólnych. Projekt to dzieło Architekci sp. z o.o. Łącki, Krzywoszański.
Perbud z Zielonej Góry wygrał w kategorii adaptacje i remonty, rozbudowując hotel Ruben na zlecenie firmy Unibet. Projekt - Biuro Architektoniczne Maciej Praski.
(rk)