Wataha jest nie do złapania!

13 Czerwiec 2018
- Norma? Nie! Ciężka praca! – tak kolejne zwycięstwa w Lidze Futbolu Amerykańskiego 2 komentuje grający trener Watahy Zielona Góra, Krystian Wójcik.

Zielonogórzanie w końcu, po prawie dwóch miesiącach przerwy, pojawili się przed własną publicznością, znów dali jej powody do satysfakcji, gromiąc Thunder Lions Rybnik 53:17. Przewaga Watahy od pierwszych minut nie podlegała dyskusji. – To jest realizacja założeń taktycznych. W drugiej połowie nie zdobyliśmy żadnych punktów, ale dajemy też szanse zmiennikom. Dla nas jednak ważniejsze jest ogrywanie całego zespołu, aniżeli zwycięstwa do zera – wyjaśnia K. Wójcik, którego podopieczni są jedynym niepokonanym zespołem w całym LFA 2. Po czterech meczach zielonogórzanie mają osiem punktów i o dwa wyprzedzają Towers Opole, z którym zmierzą się u siebie 7 lipca. Wcześniej jednak, 24 czerwca, rewanżowy pojedynek z Bielawa OWLS. – Pozostałe zespoły są mocne i na pewno postawią nam ciężkie warunki. Przerwy nie ma, dalej pracujemy ostro – dodaje K. Wójcik. – Jesteśmy nakręceni, chcemy przejść do I ligi – mówi Hubert Wójcik, zawodnik Watahy.