Kup bilet na bal i pobiegnij dla WOŚP
Zielonogórski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstał zaledwie kilka tygodni temu. W jego skład weszli przede wszystkim zielonogórscy radni.
- Powiało grozą, gdy okazało się, że nie ma komu zorganizować miejskiego finału WOŚP. Nie mogliśmy dopuścić do blamażu – tak Filip Gryko, szef klubu Zielona Razem tłumaczył dziennikarzom, dlaczego radni postanowili ratować honor miasta.
Członkowie nowego sztabu czasu mają bardzo mało. Trzeba nie tylko zmobilizować i skoordynować pracę licznych wolontariuszy, ale także zapewnić samemu finałowi godną oprawę.
Podczas środowej konferencji prasowej Filip Gryko i jego goście przedstawili pierwsze szczegóły związane ze styczniowym finałem Orkiestry.
- Zapraszam do pałacu Wiechlice na wielki karnawałowy bal. Mamy ok. 60 miejsc. Dochód ze sprzedanych biletów przekażemy na konto Orkiestry – zadeklarował Zbigniew Czmuda, właściciel pałacu.
Bal rozpocznie się 23 stycznia, w sobotę, o godz. 19.00. Cena – 500 zł od pary. Dla wszystkich gości, którzy zdecydują się na pobyt w pałacu, 23 i 24 stycznia, przygotowano 30 proc. obniżkę cen na wszystkie oferowane w tych dniach usługi w zakresie rekreacji, sportu i zdrowia. Gościem specjalnym balu będzie Magdalena Różdżka, za część artystyczną odpowiada, m.in., Awiński Show.
- Bilety od dziś można kupić za pośrednictwem platformy www.abilet.pl – poinformował Krzysztof Frejman z firmy Abiplus.
Ale to nie koniec atrakcji. 10 stycznia, w intencji wsparcia WOŚP odbędzie się 10. Bieg „Policz się z cukrzycą”. Start o godz. 15.00, z parkingu przy zielonogórskim urzędzie miasta. Trasa o długości ok. 5 km przebiegać będzie przez i w okolicach Parku Tysiąclecia. Finisz biegu organizatorzy planują na godz. 15.00. Meta na parkingu, przy ul. Podgórnej 22.
- Liczymy na minimum 200 zaprawionych w tego typu imprezach biegaczy oraz na 100 osób uprawiających Nordic Walking. Ale każdy może wziąć udział w naszym biegu, jeśli tylko przejdzie rejestracyjną procedurę – zapewniła Karolina Michalczak, jedna z organizatorek biegu.
Wpisowe kosztuje minimum 15 zł. Jeśli ktoś będzie chciał wpłacić więcej, organizatorzy nie widzą żadnych przeszkód. Zabrana w ten sposób kwota w całości zostanie przekazana na konto WŚOP, zostanie wydana na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.
Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie dostarczenie własnoręcznie podpisanego oświadczenia albo zaświadczenia lekarskiego o braku medycznych przeciwskazań. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 stycznia za pośrednictwem strony internetowej: www.pulsarsport.pl.
Co biegacz dostanie za wpisowe? Oprócz pamiątkowej koszulki i numeru startowego, każdy uczestnik biegu może liczyć ma gorącą herbatę, ciastka i życzliwą atmosferę.
- Przygotowaliśmy sporo atrakcji. Na parkingu, przy urzędzie miasta, czynne będzie namiotowe miasteczko, gdzie trenerzy i lekarze udzielać będą porad, jak zdrowo żyć – zapewniał Radosław Brodzik ze sztabu organizatorów biegu.
Warto jeszcze wspomnieć, że na miłośników Nordic Walking czekać będzie bezpłatna wypożyczalnia kijków. Na małej scenie, tuż przy urzędzie miasta, odbędzie się licytacja strojów sportowych. Organizatorzy już teraz proszą chętnych o przekazywanie darowizn, np. butów czy innych sportowych akcesoriów. Dochód z licytacji także zasili konto WOŚP.
(pm)