Zwycięzcy gry obrali taktykę drużynową
W grze miejskiej wzięło udział 35 drużyn, każda po cztery osoby. Studenci chętnie dołączyli do takiej formy aktywności i integracji. Gra rozpoczęła się o12.00 i od tej godziny liczony był czas wykonania sześciu zadań. A te zostały rozmieszczone w różnych punktach miasta. Warunkiem ukończenia gry było odnalezienie wszystkich wyznaczonych na mapie punktów i dotarcie do nich. Pierwsze trzy drużyny, które przybiegły do mety z wykonanymi zadaniami, otrzymały vouchery po 200 złotych do klubu bowlingowego oraz bluzy z logo UZ. Pozostałe drużyny dostały pamiątkowe gadżety.
W grupie siła
Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Borsuków” - studentów pierwszego roku kierunku sport. Udało im się dotrzeć na metę w czasie 47 minut. - Było to fajne doświadczenie. Gra sprawnościowa, tempo bardzo szybkie, ale daliśmy radę, bo w grupie siła. Warto było wziąć udział w grze, bo to fajna forma integracji - mówił Kacper Dawcewicz. Jego kolega z drużyny, Michał Bieniek dodał: - Obraliśmy taktykę drużynową. Wszystko robiliśmy razem. Po starcie uczestnicy szybko pobiegli przed siebie, my postanowiliśmy zostać i najpierw przyjrzeć się mapie, zaplanować drogę, tak aby zaliczyć każdy punkt w jak najszybszym czasie. Zdecydowaliśmy, że najpierw udamy się do miejsca, które jest najdalej, aby zdobyć przewagę i potem cofa zdobyć się, zdobywając kolejne wyznaczone miejsca. Aby zaoszczędzić na czasie poruszaliśmy się autobusami MZK, biegliśmy, robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać. Jesteśmy z siebie zadowoleni, nie spodziewaliśmy się, że wygramy. Jesteśmy studentami pierwszego roku. Myślę, że dzięki temu odczarowaliśmy stereotyp o pierwszakach i koty zamieniły się w legendy.
Organizatorami gry było Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ, Katedra Sportu i Promocji Zdrowia UZ oraz Biuro Promocji UZ.
Pamiętamy „U Jana”
W ramach Międzynarodowego Dnia Studenta został upamiętniony pierwszy zielonogórski klub studencki - „U Jana”. Odsłonięto odnowiony, oryginalny szyld klubu przy jego dawnej siedzibie w DS „Piast”. Klub „U Jana” powstał z inicjatywy studentów Wyższej Szkoły Inżynierskiej w 1971 r. Stał się miejscem imprez i punktem, w którym rozwijała się kultura studencka - powstawały kabarety, organizowane były zabawy bachanaliowe, rodził się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej „Włóczęga” i miał miejsce pierwszy miejski koncert WOŚP. Klub działał do 2000 r.
Równość i tolerancja
16 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Pełnomocnik rektora ds. równego traktowania, dr hab. Magdalena Steciąg, prof. UZ zaprosiła młodzież na kawę do uniwersyteckiej palmiarni. Studenci wręczyli petycję o traktowaniu zgodnie z deklarowaną tożsamością rektorowi, prof. dr. hab. Wojciechowi Strzyżewskiemu. Z kolei w bibliotece uniwersyteckiej wręczono nagrody w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o tematyce równościowej.
Biuro Prasowe Uniwersytetu Zielonogórskiego