Są nowe granice rewitalizacji

6 Grudzień 2017
Z godzinnym poślizgiem radni zaakceptowali projekt uchwały wytyczającej nowy przebieg granic dla obszaru objętego rewitalizacją.

Wtorkowa, nadzwyczajna sesja rady miasta miała jeden cel główny – aktualizację granic obszaru zdegradowanego i objętego zabiegami rewitalizacyjnymi. Sesja zapowiadała się na krótką, potrwała jednak ponad godzinę za sprawą awarii systemu komputerowo-internetowego, który opóźnił opublikowanie w urzędowym systemie BIP raportu z przebiegu i wyniku konsultacji społecznych na ten temat. Zgodnie z ustawą, radni nie mogli podjąć uchwały w sprawie nowego przebiegu granic rewitalizacji do chwili publikacji raportu.

- Proszę o zrozumienie, raport ma olbrzymią liczbę tabel i zdjęć, to złożony dokument. Jego elektroniczna publikacja nie jest prostą sprawą – Małgorzata Maśko-Horyza, szefowa miejskiego Biura Planowania Przestrzennego, wyjaśniała radnym przyczyny opóźnienia.

Tuż przed 15.00 raport został opublikowany. Radni mogli przystąpić do głosowania. Za aktualizacją granic obszaru zdegradowanego i objętego rewitalizacją zagłosowało 13 radnych, przeciw opowiedziało się 4 radnych. Nowy obszar, który zostanie objęty rewitalizacją, zamieszkuje 29,9 proc. mieszkańców miasta, to zarazem 2,5 proc. powierzchni Zielonej Góry. Z rewitalizacji zostały wyłączone obszary rolne, leśne i rzeki.

(pm)