Remont Szosy Kisielińskiej
Jak powiedział nam Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie, plac budowy przekazano pod koniec września. Wykonawca, firma Bud-Dróg z Kożuchowa, rozpoczęła prace przygotowawcze pod budowę drogi i kanalizacji deszczowej - na odcinku od ronda Orląt Lwowskich w kierunku centrum Zielonej Góry - od wycinki drzew.
Dojazd do parku handlowego, który powstaje pomiędzy ogródkami działkowymi a marketem Intermarche, będzie możliwy też z ulicy Kętrzyńskiej, która łączy tę część miasta z drogą ekspresową S3. Do istniejącego ronda Orląt Lwowskich zostaną dobudowane dwa prawoskręty, które ułatwią komunikację z parkiem. Istniejący zjazd do galerii zostanie przebudowany.
Przebudowa Szosy Kisielińskiej powinna zakończyć się pod koniec roku. Prace wyceniono na ok. 4,7 mln zł, z czego inwestor do tego zadania dołoży miastu 1,5 mln zł. Otwarcie parku handlowego planowane jest na wiosnę przyszłego roku.
Inwestor, Immofinanz, właściciel europejskiej marki parków handlowych Stop Shop, kompletuje najemców. W minionym tygodniu poinformował, że zielonogórzanie zrobią zakupy także w Tedi. Ta europejska sieć sklepów wynajmie 900 mkw., zaoferuje m.in. artykuły kosmetyczne, drogeryjne, toaletowe, samochodowe, książki i karmę dla zwierząt. Łącznie w parku handlowym zaplanowano 12 sklepów, powierzchnia pod wynajem to 6700 mkw. Wcześniej inwestor potwierdził obecność marki odzieżowej Sinsay, która zajmie 1,1 tys. mkw., Martes Sport (zajmie 800 mkw.) i Kakadu (250 mkw.), sieci sklepów zoologicznych.
(rk)