Idą nasze maluchy do przedszkola
PRZEDSZKOLA
Z babcią Bartusia rozmawiamy podczas dni otwartych placówki przy ul. Partyzantów. Tak jak pozostałe przedszkola w mieście, także i to zaprosiło rodziny z maluszkami w swoje progi. Można przyjść, rozejrzeć się, zwiedzić sale, pobawić się. Potem przyjdzie czas na podjęcie decyzji. Nabór trwa do 30 marca.
- Rodzice Bartusia mieszkają niedaleko przedszkola i to jest nasz rejon. Tu chodziła cała nasza rodzina. Ja kończyłam to przedszkole, moje dzieci, teraz pójdzie tu mój wnuk – uśmiecha się z rozrzewnieniem pani Regina. - Poza tym są tutaj duże sale, jest dobrze wyposażony i duży plac zabaw. Same plusy!
Z radosnej miny chłopca wnioskujemy, że jemu na pewno będzie się podobał żywot przedszkolaka!
Takich rezolutnych trzylatków jest w Zielonej Górze ok. 1.430. – Ich rodzice mogą spać spokojnie. Przyjmiemy do przedszkola każdego malca. Może nie zawsze do tej upragnionej placówki, ale na pewno przyjmiemy – mówi Jarosław Skorulski, naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych w magistracie. Dlatego ważne jest, by przy wypełnianiu wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, wskazać, oprócz tej wymarzonej placówki, jeszcze dwie „awaryjne” (czytaj w ramce obok). O tym, czy dziecko zostanie przyjęte do danej placówki, decydują kryteria ustawowe (m.in. wielodzietność rodziny) oraz w dalszej kolejności kryteria określone przez miasto (m.in. praca zawodowa rodziców).
O czym warto przypomnieć rodzicom? – Z powodu braku miejsc, nie będzie prowadziło rekrutacji przedszkole nr 46, przy ul. Rzeźniczaka. A oddziały przedszkolne dla dzieci sześcioletnich będą działać w szkołach podstawowych nr 2, 6, 8, 13, 15, 17, 22, 26 – uzupełnia Joanna Izydorczyk z urzędu miasta.
nabor.pcss.pl/zielonagora/przedszkole
Pod tym adresem działa strona elektronicznego naboru do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019. Klikamy!
PRZEJRZYJ OFERTĘ
Na stronie znajdziemy ofertę wszystkich placówek które biorą udział w elektronicznym naborze, dowiemy się m.in. w jakich godzinach czynne jest przedszkole, jakie proponuje zajęcia dodatkowe. Są tu telefony, maile i link, który przeniesie nas na stronę konkretnego przedszkola. Na stronie znajdziemy też dokumenty i wzory formularzy.
WYTYPUJ TRZY PRZEDSZKOLA
Jeśli już zdecydowaliśmy, do której placówki chcemy posłać malca, wypełniamy zgłoszenie. Wybieramy przedszkole pierwszej preferencji (to wymarzone), ale możemy wskazać dwie placówki „awaryjne” (gdyby dziecko nie dostało się do tego wymarzonego przedszkola).
KONIECZNIE ZANIEŚ ZGŁOSZENIE
Wypełniony i podpisany formularz, wraz z załącznikami (dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnianie kryteriów zaznaczonych we wniosku) trzeba wydrukować i zanieść tylko do tej placówki, którą wskazaliśmy jako przedszkole pierwszej preferencji. Formularze zgłoszeniowe możemy też dostać w placówkach albo wydrukować ze strony urzędu miasta: zielona-gora.pl, zakładka Nauka i Oświata.
Ważne!
Elektroniczny system naboru nie posiada możliwości przekazywania wniosków za pomocą internetu. Wnioski wypełnione tylko w systemie Nabór 2018, a nie złożone w przedszkolu pierwszej preferencji, nie biorą udziału w procesie rekrutacji.
ZAPAMIĘTAJ DATY
do 30 marca – w tych dniach składamy wniosek w przedszkolu,
20 kwietnia, godz. 12.00 – przedszkola ogłoszą listy zakwalifikowanych dzieci,
20-25 kwietnia – rodzice potwierdzają wolę przyjęcia dziecka do przedszkola,
27 kwietnia, godz. 12.00 - przedszkola ogłoszą listy przyjętych i nieprzyjętych dzieci.
UWAGA!
* O miejsce w przedszkolu publicznym może starać się tylko dziecko zamieszkałe w Zielonej Górze. * W naborze biorą udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat (urodzone w latach 2012-2015). * Do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych przyjmowane są tylko dzieci 6-letnie, podlegające obowiązkowi rocznego przygotowania przedszkolnego (urodzone w 2012 r.). * Nie ma znaczenia kolejność składania zgłoszeń.