Zielona Góra jest gotowa na 33. finał WOŚP
Zakończyła się rejestracja w całej Polsce. Zagramy 26 stycznia 2025 r. Udział Zielonej Góry w wydarzeniu jest pewny i… mamy to na piśmie. Podczas konferencji prasowej został zaprezentowany certyfikat z czerwonym serduszkiem Orkiestry z podpisem Jurka Owsiaka.
Jak zostać wolontariuszem?
- Ta edycja zapowiada się wyjątkowo, pełna emocji, radości i działań we wspólnym celu - wsparciu dzieci chorych na nowotwory oraz inne poważne schorzenia hematologiczne - zapowiada Joanna Malon ze sztabu WOŚP. - Już teraz zapraszamy mieszkańców do aktywnego udziału, a także dołączenia do grona wolontariuszy.
Na liście ochotników widnieją już 232 osoby, zostało jeszcze blisko 90 miejsc. Żeby dołączyć, wystarczy wejść na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i uzupełnić formularz zgłoszeniowy. - Czekamy na osoby z energią, które chcą z nami kwestować i pomagać w organizacji wydarzeń. Wolontariusze będą zbierać do puszek i e-skarbonek - namawia Radosław Brodzik.
- Liczymy też na darczyńców, którzy chcą ofiarować nietypowe przedmioty i wystawić je na licytacje WOŚP na Allegro - dodaje Malon. - Nie ukrywamy, że mile widziane są gadżety związane z Zieloną Górą.
Co w programie?
Program finału to różnorodne wydarzenia, które rozgrzeją serca i zaangażują całe rodziny. Wśród atrakcji m.in. morsowanie w Ochli. - Rozpoczniemy dzień od orzeźwiającej kąpieli żeby poczuć prawdziwego ducha WOŚP - namawia Monika-Szymańska-Kozioł z EKM Lubuskie Morsy. - Choć z pewnością będzie chłodno, zamierzamy wprowadzić gości w gorący klimat. Wydarzenie będzie miało hawajską otoczkę. Na plaży pojawią się palmy i kwiaty hibiskusa.
WOŚP to tradycyjnie szereg imprez sportowych, wśród nich jest bieg „Policz się z cukrzycą”, rajdy i maratony. Po raz pierwszy zostanie zorganizowany triathlon pod dachem. Nie zabraknie „Sołeckiego Zielonego Grania”, ciężarówka WOŚP odwiedzi każdy zakątek z muzyką, atrakcjami i dobrą energią. Sołectwa już angażują się we wspólną akcję.
W samym sercu Zielonej Góry, przy ratuszu, stanie miasteczko finałowe „Zielona Strefa Marzeń”. Sztab wspólnie z partnerami ZGranej Rodziny i organizacjami pozarządowymi stworzy przestrzeń, w której będzie spełniać marzenia i to dosłownie! Organizatorzy planują też m.in. wspólny przemarsz po deptaku w zielonych strojach, stoiska z atrakcjami dla najmłodszych, scenę otwartych serc dla młodych artystów, coś pysznego od kół gospodyń wiejskich i wszystkich, którzy będą chcieli się przyłączyć.
„Duża scena zielonych serc” stanie obok Filharmonii Zielonogórskiej. To na niej, oprócz koncertów, odbędą się licytacje. Pomoże w nich Bachus i ambasadorka Joanna Brodzik.
Tam mieszkańcy będą mieli okazję obserwować „Światełko do nieba”. - Szykujemy coś nietypowego. Mogę obiecać, że nikogo nie wystraszymy wystrzałami - ani zielonogórzan, ani ich zwierzaków - zdradza Brodzik.
(ah)