Warsztaty pełne energii

4 Grudzień 2024
10 szkół podstawowych oraz osiem szkół ponadpodstawowych w mieście otrzymało zestawy edukacyjne zawierające modele, które pomagają zrozumieć, jak działają odnawialne źródła energii.

Pakiet zestawów został tak zaprojektowany, aby wspierać nauczycieli w prowadzeniu zajęć i pomagać uczniom lepiej zrozumieć kluczowe zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii.

Zestawy znajdują zastosowanie podczas fizyki, chemii, biologii, geografii, techniki i przyrody. Uczniowie mają szansę na zdobycie praktycznych umiejętności związanych z wykorzystaniem energii odnawialnej, jak np. słoneczna, wiatrowa, wodna. Zestawy zawierają modele, które umożliwiają eksperymentowanie z budową i działaniem urządzeń takich jak minielektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne. Uczą nie tylko teorii, ale też rozwiązywania realnych problemów związanych z ochroną środowiska i przyszłością energetyczną. Pozwalają na interaktywną naukę, rozwijanie kreatywności i współpracę w grupach. Uczniowie zyskują wiedzę o alternatywnych źródłach energii i dowiadują się, jak technologie mogą być wykorzystane w praktyce, by w przyszłości tworzyć zrównoważone rozwiązania.

Kampania edukacyjno-informacyjna pod nazwą „Energia drzemiąca w naturze” została zrealizowana przy współfinansowaniu z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. W mieście przeprowadziło ją Biuro Ochrony Środowiska w magistracie. - Kampania miała na celu edukowanie młodego pokolenia w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju oraz działań w kierunku adaptacji do zmian klimatu - podkreśla Urszula Podgajna, kierownik BOŚ.

Artykuł powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

(ah)