Podczas gali masa wzruszeń

9 Listopad 2016
Gala konkursu „Zielona Góra bez barier 2016” będzie wyjątkowa. Na scenie filharmonii wystąpią podopieczni fundacji Opiekun Serca. – Będzie dużo energii, czadu i pozytywnych wibracji!– zapewnia aktorka Joanna Brodzik.

W tym roku szykuje się wyjątkowy finał konkursu urbanistycznego, którego celem jest promowanie obiektów i instytucji dbających o potrzeby osób z niepełnosprawnością. Dziewiątą edycję „Zielonej Góry bez barier 2016” podsumujemy podczas gali, 28 listopada, o godz. 15.00, w Filharmonii Zielonogórskiej. Wtedy poznamy laureatów konkursu - nagrodzonych i wyróżnionych. Ale nie tylko... Wysłuchamy też niecodziennego koncertu.

– Każda gala uświetniona jest występami – przypomina wiceprezydent Wioleta Haręźlak. – Do tej pory, na deskach filharmonii lub teatru, gościliśmy naszych kabareciarzy, aktorów. W tym roku mamy wyjątkowych gości.

Partnerem wydarzenia jest fundacja Opiekun Serca, reprezentuje ją Joanna Brodzik. - W filharmonii wystąpi jedenastka z 22-osobowej grupy uczestniczącej w tegorocznych Lubskich Prezentacjach Wokalnych Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski – zdradza aktorka. – Przedstawią nasz projekt „Uncover”. Bo to jest właśnie „Odkrycie”, nie tylko dla artystów, ale i tych, którzy ich słuchają. Będą to największego przeboje w bardzo nietypowych aranżacjach. Wokalistom będzie towarzyszyć 12-osobowa orkiestra.

Pani Joanna bardzo ciepło opowiada o uczestnikach projektu: – Ich bycie na scenie jest o wiele intensywniejsze niż nasze. Z wielkim oddaniem i entuzjazmem podążają artystyczną drogą. Jednocześnie pokazują nam, jak niewielkie są nasze problemy w porównaniu z tym, czego doświadczają osoby z niepełnosprawnością każdego dnia.

- Mam nadzieję, że dołączymy do tej wspaniałej rodziny. U nas też są osoby z niepełnosprawnością, które mają talent, być może jeszcze czekający na odkrycie – dodaje pani wiceprezydent. – Może wystąpią na tej scenie za rok, podczas jubileuszowej, 10. edycji konkursu.

Wstęp na galę nie jest biletowany. Każdy może przyjść, posłuchać, dać się ponieść fali wzruszeń. – Osoby z niepełnosprawnością są wśród nas. Bądźmy w tym dniu z nimi, dostrzeżemy ich, jeśli nie robimy tego na co dzień – zaprasza W. Haręźlak.

Dodajmy, że podopiecznymi fundacji podczas pobytu w Zielonej Górze zaopiekuje się urząd marszałkowski, ugości ich w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

(dsp)