Góra marzeń do spełnienia

24 Listopad 2016
Ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim. Na listach znalazły się codzienne potrzeby, nie brakuje też życzeń z rozmachem. Co powiecie na apel o posadzenie 2016 drzew albo zbudowanie ślizgawki pontonowej? Od Was zależy, które marzenia się spełnią.

Spośród 259 propozycji zadań, które mieszkańcy zgłosili do urzędu, przez sito weryfikacji przeszły 164 propozycje. Trzeba było m.in. odrzucić te, które nie dotyczyły własności miasta, wykraczały kosztem poza pulę budżetu albo dublowały się z zadaniami, które lada moment będą realizowane przez miasto. – Była też propozycje, które wywoływały uśmiech, bo co powiedzą państwo na postawienie fontanny z winem? Ciekawy pomysł, ale w całkowitej sprzeczności z ustawą o wychowaniu w trzeźwości – podał przykład prezydent Janusz Kubicki, na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Powstały dwie listy do głosowania, w tradycyjnym podziale: zadania inwestycyjne małe (koszt do 150 tys. zł) i zadania inwestycyjne duże (powyżej 150 tys. zł). - Każdy zielonogórzanin, który ukończył 13 lat, może zagłosować. Ma do wyboru jedno zadanie spośród dużych projektów i maksymalnie pięć zadań spośród małych inwestycji – przypomniał zasady J. Kubicki. Można oddać głos za pośrednictwem strony internetowej urzędu lub zagłosować na papierowych kartach.

Na to, by wybrać najciekawsze, najpilniejsze potrzeby mamy czas do 16 grudnia - to będzie ostatni dzień głosowania. Później nadejdzie czas podliczania głosów, wyniki powinniśmy poznać do 13 stycznia. Zatem, do dzieła! Wybór nie jest taki prosty. Na listach roi się od marzeń mieszkańców Zielonej Góry. Remont chodnika, kosze na śmieci w winiarskich motywach, oczyszczenie Dzikiej Ochli? - Każde marzenie jest piękne. Które się ziści? Zdecydują mieszkańcy. Głosujcie – zachęcał prezydent.

Poniżej podajemy zasady głosowania, adresy punktów i harmonogram budżetu obywatelskiego. Karty do głosowania oraz krótkie opisy zadań (jeśli zostały zamieszczone we wniosku) prezentujemy na kolejnych stronach „Łącznika”.

(dsp)

ZASADY GŁOSOWANIA

* Głosować mogą tylko mieszkańcy Zielonej Góry, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 13 lat. Prawo do głosowania mają osoby zameldowane na stałe lub czasowo w Zielonej Górze.

* Głosować można za pomocą ankiety internetowej (www.zielona-gora.pl, zakładka Budżet Obywatelski 2017) lub za pomocą papierowej karty do głosowania.

* Kartę do głosowania można wydrukować ze strony internetowej (www.zielona-gora.pl, zakładka Budżet Obywatelski 2017), pobrać w punktach do głosowania (lista obok) lub wyciąć z tego numeru „Łącznika Zielonogórskiego”.

* Głos oddaje się poprzez zaznaczenie X przy wybranym zadaniu: jednym na liście zadań dużych i maksymalnie pięciu na liście zadań małych.

* Głosować można tylko raz. Głosy osób, które zagłosują powtórnie, będą odrzucane.

* Karty zbiorcze nie będą akceptowane.

* Wypełnioną kartę do głosowania należy wrzucić do urny znajdującej się w jednym z dostępnych punktów do głosowania (lista obok).

WAŻNE! W przypadku głosowania internetowego system wpuści nas (zaloguje) tylko raz. Niemożliwa jest na przykład taka sytuacja: wchodzimy na stronę ankiety internetowej, by zagłosować na zadanie duże, natomiast głosowanie na zadania małe zostawiamy sobie na inny termin. System nie pozwoli nam zalogować się po raz drugi! Całe głosowanie trzeba „załatwić” za jednym razem.