Lato 2023 roku będzie wyjątkowe!
Za realizację wyczekiwanego przez zielonogórzan projektu zabiera się oddział Diament z Exalo Drilling S.A. Na koncie mają już takie perełki jak park w Zatoniu czy Winne Wzgórze. Obecnie pracują nad szkołą muzyczną i sceną lalkową Lubuskiego Teatru. Ogarniają jednocześnie całą masę inwestycji poza Zieloną Górą, więc braku doświadczenia z pewnością nie można im zarzucić. Na kreacji wyjątkowych miejsc do relaksu, rekreacji i rozrywki zjedli zęby.
- Nie widzimy żadnych przeszkód, by stworzyć w Ochli niepowtarzalną przestrzeń. Termin oddania inwestycji to 30 czerwca 2023. Jest jak najbardziej realny - stwierdził Sylwester Janyszko, dyrektor oddziału Diament. - Ruszamy dokładnie w tym momencie. Do września potrwają prace projektowe, później wchodzimy na plac budowy.
- Realizowaliśmy inwestycje w różnych miejscach Polski. Teraz cieszymy się, że pracujemy dla siebie - dodał Stanisław Niedbalec, prezes Exalo Drilling S.A.
Panów, którzy zebrali się w miniony wtorek przy wspólnym stole, by dzielić historyczny moment podpisania umowy, inwestycja cieszy nie tylko zawodowo, ale i prywatnie. W końcu kąpielisko w Ochli to raj dla rodzin i wakacyjny kurort w mieście. Można nawet powiedzieć, że z atrakcjami dedykowanymi, bo to zielonogórzanie podczas konsultacji i zebrań głosowali za rozwiązaniami, które tu się pojawią. - Od lat zastanawialiśmy się jak przywrócić świetność temu miejscu - mówił prezydent Janusz Kubicki. - Za niecałe półtora roku mieszkańcy będą wypoczywać na plaży, kąpać się w czystej wodzie. Powstanie tu strefa wodnych atrakcji dla dzieci, strefa gastronomii, park linowy, boiska czy strefa chilloutu.
To przedsmak tego, co nas czeka, bo kąpielisko z okolicznymi atrakcjami zmieści jednocześnie 1500 osób! - Już warto zainteresować się jak liczyć punkty w paddle, czyli sporcie rakietowym z elementami tenisa i squasha. W Ochli znajdzie się boisko do uprawiania tej dyscypliny - zapowiedział Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR-u.
- Inwestycja musi mieć rozmach. Mimo że jesteśmy otoczeni akwenami, brakowało takiego miejsca - stwierdził Andrzej Bocheński, radny klubu Zielona Razem, jeden z inicjatorów pomysłu powstania kąpieliska.
- Cieszę się, że miasto będzie mogło pochwalić się realizacją na tę skalę - uzupełnił Grzegorz Hryniewicz z Zielona Razem, od początku zaangażowany w projekt.
Inwestycja jest warta 90 mln zł. Będzie sfinansowana ze środków unijnych i miejskich. 29 mln zł dokłada Bank Gospodarstwa Krajowego, który jest operatorem programu „Polski Ład”. - Jesteście pierwsi w województwie - dodał Mateusz Tur, dyrektor regionu lubuskiego BGK.
(ah)