Inwestycje realizowane w ramach ZIT
28,5 mln
Tyle miasto przeznaczy w przyszłym roku na rewitalizację.
Na rewitalizację w formule ZIT, na 2017 i 2018 r., zapisano 57,4 mln zł. To olbrzymie pieniądze. – W pierwszej kolejności będziemy realizować duże projekty w przestrzeni publicznej, które nikt inny oprócz miasta nie jest w stanie zrealizować – zapowiadał podczas konsultacji wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. Na początek przygotowano cztery duże projekty, które trafiły do oceny.
Chodzi o cztery miejsca:
1. Plac pomiędzy filharmonią i kościołem Matki Bożej Częstochowskiej. Założenie koncepcji (tzw. PFU) dla tego miejsca prezentowaliśmy przed tygodniem. Na plac wrócą fontanny, kościół będzie oświetlony, powstanie niewielka scena i amfiteatr dla 300 osób. Będzie dużo zieleni i ławek do siedzenia.
2. Plac Teatralny – to dzisiaj niewykorzystany teren w kwartale ulic Kupieckiej, Matejki, Pieniężnego i al. Niepodległości. Ma być otwarty dla mieszkańców. Stanie tutaj letnia scena teatru (to osobny projekt). Zaplanowano podziemny parking.
3. Winne Wzgórze – ma zachować swój winiarski charakter podkreślany przez dodatkowe elementy. Najnowszy pomysł to kaskada płynąca od Palmiarni aż w okolice ul. Wrocławskiej.
4. Dolina Gęśnika – w konsultacjach dotyczących tego terenu udział wzięło kilkaset osób. Z jednej strony, pojawią się tutaj elementy do zabawy i rekreacji, z drugiej strony - dużo zieleni zachowującej dotychczasowy charakter tego miejsca.
11,8 mln
Tyle będzie kosztować wybudowanie nowego Domu Harcerza
Ponieważ w dotychczasowej siedzibie DH, przy ul. Dzikiej, ma się zainstalować szkoła muzyczna, władze miasta postanowiły przenieść Dom Harcerza w nowe miejsce, przy ul. Wyszyńskiego. Tam do starego uniwersyteckiego budynku, który zostanie gruntownie wyremontowany, dołożony zostanie całkiem nowy obiekt. Dzięki temu młodzież będzie miała do dyspozycji więcej miejsca, więcej pracowni i nawet niewielką salę widowiskową na 160 osób.
Całość będzie liczyć ok. 2 tys. mkw. powierzchni, czyli o 400 więcej niż stara siedziba. Według planów, nowy obiekt ma być gotowy do końca przyszłorocznych wakacji. Będzie realizowany w systemie zaprojektuj i wybuduj.
23,3 mln
Tyle kosztować będzie w przyszłym roku budowa ul. Aglomeracyjnej (w 2018 r. – 13,3 mln zł)
17,1 mln
Tyle będzie kosztować budowa ścieżek rowerowych
5,6 mln
Tyle będzie kosztować rozbudowa infrastruktury zdrowotnej
4,95 mln
Tyle będzie kosztować budowa Dzielnicowego Domu Kultury (Stary Kisielin)
3,42 mln
Tyle będzie kosztować rozbudowa Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw
9,1 mln
Tyle przeznaczono na termomodernizację obiektów publicznych
6 mln
Tyle będzie kosztować zagospodarowanie parków i terenów zielonych na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zielonej Góry - Miasto Zielona Góra – 6,6 mln zł (201`8 r. – 6,04 mln zł)