Olimpijczycy patronują szkole
W uroczystości wzięli udział olimpijczycy: Lucjan Błaszczyk, wychowanek szkoły w Drzonkowie, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego tenisa stołowego, Tomasz Kucharski, dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie, Sylwia Bogacka, wicemistrzyni olimpijska w strzelectwie, Marian Filipiuk, lekkoatleta (specjalizował się w biegu na 400 metrów), Edward Czernik, lekkoatleta (skok wzwyż), Grażyna Oliszewska-Baumgarten, lekkoatletka (sprinterka- 400 metrów) i Radosław Popławski, lekkoatleta (bieg z przeszkodami). Przybyli też Anna Sulima-Jagiełowicz, wielokrotna medalistka mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym i legenda zielonogórskiego żużla Andrzej Huszcza.
T. Kucharski reprezentował Polski Komitet Olimpijski i Lubuską Radę Olimpijską. – Nadanie imienia jest w wyjątkowym momencie stulecia polskiego ruchu olimpijskiego – podkreślił i zwrócił się do uczniów: - Mam nadzieję, że będziecie dążyć do celu, nie poddawać się i spełniać marzenia. Bo to cechuje prawdziwego sportowca.
– Wybór patrona to jedna z najważniejszych decyzji każdej szkoła, która w ten sposób dostaje swoją indywidualność i tożsamość – mówiła dyrektor J. Szlachetka. – Nasza szkoła od zawsze stawia na sport, zwłaszcza na pływanie i tenis stołowy. Promujemy zdrowy styl życia. Współpracujemy z Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Mając za patrona polskich olimpijczyków, będziemy mogli współpracować z innymi szkołami w całym kraju, które noszą to imię. Dzięki temu zdobędziemy nowe doświadczenia i kontakty.
Podczas uroczystości młodzież pokazała próbkę swoich umiejętności wokalnych, sportowych i tanecznych. Widowisko z kołami olimpijskimi i biegaczem zapalającym olimpijski znicz bardzo spodobało się z gościom. A wśród nich byli fundatorzy nowego sztandaru: Mariusz Zalewski, dyrektor Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto, Sebastian Jagiełowicz, przewodniczący zarządu dzielnicy oraz radni miejscy i dzielnicy.
(rk)